O nas

      Nasz Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy istnieje od 22 lipca 1950 r. Powstanie zakładu ściśle wiąże się z potrzebą niesienia pomocy ludziom starszym, którzy z różnych przyczyn, na skutek działań wojennych oraz okupacji hitlerowskiej stracili lub zgubili swoje rodziny, a sami będąc niezdolni do pracy, pozostali bez środków do życia i dachu nad głową.             
       Na pierwszą siedzibę został przyznany przez Urząd Ziemski pałac książąt Czartoryskich, w tym budynki mieszkalne, gospodarcze jak i ziemia należąca do obiektu, a było to gospodarstwo pomocnicze wraz z parkiem krajobrazowym w stylu angielskim. Pałac ten, położony jest w Pełkiniach w niewielkiej odległości od miasta Jarosław. Całość została wyremontowana i przystosowana dla potrzeb Domu Pomocy, który w 1950 r. oddano do użytku jako Państwowy Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych. W 1993 r. nazwa została zmieniona na Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych. Pałac jako zabytek przestał spełniać wymagania, jakie stawiały tego typu placówkom zmieniające się przepisy.              
     13 września 2007 r. DPS został przeniesiony do Sośnicy. Ośrodek mieści się aktualnie w byłej szkole rolniczej, która została przystosowana do potrzeb Domu Pomocy Społecznej. Sośnica jest największą wioską w gminie Radymno, powiecie jarosławskim, województwa podkarpackiego. Miejscowość ta jest położona na lewym brzegu rzeki San, niedaleko granicy z Ukrainą. Położenie Domu w środowisku wiejskim daje możliwość aktywnego wypoczynku, zapewnia komfort spokoju  jak również integracji z miejscowym społeczeństwem         
       Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy jest placówką oferującą pomoc osobom przewlekle psychicznie chorym. Zapewniamy całodobową opiekę w zakresie potrzeb bytowych, rehabilitacyjnych, leczniczych jak również społecznych. Nasz Dom posiada 100 statutowych miejsc spełniających wszystkie ustawowe standardy, wyposażony w niezbędne udogodnienia mające wpływ na warunki życia i funkcjonowanie naszych mieszkańców. DPS jest miejscem gdzie każdy człowiek traktowany jest z należytym szacunkiem. Wysoce wykwalifikowany personel dba o dobre samopoczucie i zdrowie każdego z mieszkańców. Ośrodek raczy miła i gościnna atmosferą, co sprawia że pobyt tutaj staje się mile spędzonym czasem, wypełnionym ciekawymi zajęciami, jak również zawieraniem nowych znajomości, gdyż na terenie placówki organizowane są festyny i imprezy sportowe. Aktywnie działa grupa sportowa, która zarówno na szczeblu powiatu, województwa oraz kraju zajmuje czołowe miejsca w różnych dyscyplinach, a zwłaszcza piłce nożnej, podnoszeniu ciężarów, biegach. Mieszkańcy mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań jak również podnoszenie posiadanych umiejętności w czterech pracowniach terapii zajęciowych. W naszym Domu jest wiele form terapii np. terapia tańcem i śpiewem, prowadzone są pracownie malarstwa, haftu, wyszywania, witrażu oraz stolarstwa.